W kręgu tradycyjnych strojów nocnych – piżama damska na guziki

Choć obecnie największą popularnością cieszą się piżamy z bluzką wkładaną przez głowę, klasyczne modele rozpinane nadal mają co nieco do powiedzenia w świecie mody. Może wkrótce i Ty dołączysz do swojej garderoby szykowną piżamę damską na guziki? Zobacz, jakie argumenty przemawiają za.

Piżama damska na guziki – modna w całej swej okazałości
Długie spodnie i bluzka z długim rękawem na guziki w monotonnej, nieciekawej stylistyce – piżamy w takiej postaci gościły niemal w każdej sypialni kilka dekad temu. Choć w miarę upływu lat stroje nocne ewoluowały, zyskując coraz to bardziej zróżnicowane, a zarazem coraz ozdobniejsze formy, tradycyjna piżama rozpinana nigdy do końca ze sceny nie zeszła, zmieniła tylko nieco swoje oblicze.

Wśród kobiet lubiących ubierać się nowocześnie, piżama damska na guziki często uważana jest za garderobę staroświecką, bezbarwną i pozbawioną znamion kobiecości. Jest to jednak błędne przekonanie, istnieje bowiem wiele piżam rozpinanych nie odbiegających wzornictwem od aktualnych trendów. Współczesne modele nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi dawnymi – szytymi z „topornej” flaneli i zupełnie pozbawionymi walorów estetycznych.

Atrakcyjny design piżam rozpinanych
Piżamy rozpinane dostępne są dziś w najróżniejszych fasonach, dlatego nadają się zarówno dla kobiet preferujących bardziej odkrytą, jak i bardziej zabudowaną bieliznę nocną. Wśród nich znaleźć można modele ze spodniami długimi, spodniami 7/8, rybaczkami, a nawet z krótkimi spodenkami, a także modele z długim lub z krótkim rękawem – do wyboru. Możemy też przebierać między różnymi formami wykończenia góry – dekolt w serek, okrągły, półokrągły, finezyjnie skrojony kołnierz lub mały, klasyczny kołnierzyk. Piżama damska na guziki często spotykana jest również w innej interesującej postaci – częściowo rozpinanej.

Jeśli chodzi o wzornictwo piżam rozpinanych, nie zna ono żadnych ograniczeń. Jest tu miejsce zarówno na kolory wyraziste, jak i pastele oraz neutralne beże i szarości. Nie brakuje subtelnych, drobnych deseni, ale znaleźć też można żywsze wzory. Idealnym dopełnieniem piżam rozpinanych są ozdobne detale, takie jak: lamówki, kieszonki, kokardki, mankiety, które w połączeniu z guziczkami stanowią bardzo urokliwą całość.

Praktyczna i wygodna piżama damska na guziki
Ładne i dodające uroku piżamy rozpinane mają również swoje niezaprzeczalne atuty użytkowe. Z pewnością najistotniejszymi z nich jest wygoda i funkcjonalność – uszyte są w sposób swobodnie okrywający ciało, nie ograniczają ruchów i nie opinają się. Możliwość dopasowania wielkości dekoltu do aktualnych potrzeb jest dodatkowym atutem. Jeśli jest nam chłodniej, możemy zapiąć się pod szyję, a w cieplejsze noce odpiąć parę guziczków dla większego komfortu. Warto też zauważyć, że piżama na guziki to idealne rozwiązanie dla matek karmiących.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kategorii Piżamy damskie.