Warszawa, rok 2018, 14 listopada, termometr na ulicy nadal wskazuje +9 stopni Celsjusza, i to o godzinie 20. Potrzebujesz czapki zimowej czy jednak jesiennej? Patrząc na kalendarz jest zima. Jednak, patrząc na ulicę, dzisiaj raczej założysz czapkę jesienną.

W ofercie wielu sklepów są wspaniałe czapki jesienne damskie, ale nawet dla sprzedawców ubrań niespodzianka - w środku listopada nadał najpopularniejsze są czapki jesienne damskie.
 
Czapki jesienne często występują w barwach jesieni. Dominujące kolory to żółty, czerwony, szary, zielony, bordowy i pomarańczowy. Jeśli jednak wolisz czapki damskie jesienne w nieco innych kolorach, nic nie stoi na przeszkodzie abyś kupiła takie jak lubisz. Dziewczęco i subtelnie wyglądają czapki w pastelowym różu a błękitne czapki idealnie pasują Paniom o niebieskich i szarych oczach.
 
Jesienne czapki damskie bogate są w cudowne dodatki. Oto najpopularniejsze z nich: pomponiki, dodatki z filcu (np. kwiatki, liście, gwiazdki), cyrkonie, koraliki, klamry, zabawne uszka, kokardki.
 
Szeroka oferta czapek damskich jesiennych sprawia, że możemy wybrać taki model czapki, który nam najbardziej odpowiada i w którym możemy wyrazić swój charakter. Czasem wystarczy mały szczegół, który sprawi, że Twoja czapka stanie się wyjątkowa. Jak już wybierzesz czapkę w której się dobrze czujesz i ślicznie wyglądasz, możesz zrobić sobie słynne selfie i pochwalić się koleżankom.
 
Czapki pełnią funkcje ochronne dla naszej głowy i zapewniają nam przyjemne uczucie ciepła. W zależności od rodzaju czapki, może ona chronić przed słońcem, zimnem, chłodem i wiatrem.
 
Większość jesiennych czapek przyda Ci się nie tylko na jesień ale i na zimę, tak jak teraz - idealnie. Materiał często wybierany na czapki to bawełna, wełna, akryl i dzianina. Jeśli masz problemy z samodzielnym dopasowaniem czapki do szalika, warto skorzystać z gotowych zestawów (kompletów) czapki ze szalikiem a czasem nawet jeszcze z rękawiczkami.
 
Czapki damskie jesienne dostępne są w różnych rozmiarach – także w rozmiarze uniwersalnym.